- Details
- Hits: 21207
Баню як засіб від недуг використовують практично всі народи світу. У дореволюційній Росії фізіологи для лікування м'язового й суглобного ревматизму, подагри, золотухи, ожиріння, запалень верхніх дихальних шляхів і сечового міхура, хвороб кісток і нервів призначали не що інше, як парну з березовим віником.
Сьогодні лазневі традиції відроджуються. А сучасна медицина не тільки підтверджує їх користь, але і рекомендує при різних хворобливих станах і в період реабілітації йти в лазню. У всіх здравницях і санаторіях лазневі дні входять до програми оздоровлення, відкриваються лазні та при лікувальних клініках.
У чому ж лікувальна сила лазні? Перш за все в очищенні організму від шлаків і токсинів. Пар і вода позбавляють шкіру від ороговілого шару і мікроорганізмів. Також посилюється кровообіг, активізуються окислювальні процеси організму. У крові зростає кількість еритроцитів і гемоглобіну, відбувається більш активний білковий обмін. Баня знімає втому, піднімає настрій і буквально змиває всі негативні емоції.
При порушеннях серцево-судинної системи регулярне відвідування лазні допомагає зменшити рівень холестерину в крові, що знижує ризик серцево-судинних захворювань і тромбозу артерій.
При захворюваннях нирок тепловий вплив зменшує навантаження на нирки за рахунок сильного потовиділення і виведення токсинів і шлаків.
При розладі нервової системи лікувальний жар знімає збудження і напруга нервової системи, допомагає впоратися з безсонням.
Імунна система організму зміцнюється за рахунок нормалізації обміну речовин і детоксикації клітин. Тепловий вплив благотворно впливає на підвищення опірності інфекціям і вірусних захворювань.
Хочете схуднути в лазні? Візьміть за правило після занять фітнесом ходити в лазню. За один сеанс у фінській сауні можна скинути від 1 до 2 кг ваги. Тільки майте на увазі: отриманий результат можна утримати в тому випадку, якщо при цьому правильно харчуватися і вести активний спосіб життя. І худніть в лазні за правилами:
-
партеся при температурі не вище 90°С березовими віниками або липовими;
-
після парної не купайтеся в холодному басейні, тільки обливайтеся теплою водою;
-
після кожного заходу в парну закутуються в простирадло і відпочивайте не менше 15 хвилин;
-
після останнього заходу натріться медом з сіллю, через 15-20 хвилин змийте цей скраб теплою водою;
-
ні в якому разі не вживайте пиво та алкогольні напої;
-
на закінчення обов'язково зробіть загальний масаж тіла.
Російська лазня
Отже, ви збираєтеся в російську лазню. З чого починати? Та з себе! Перш за все необхідно злегка перекусити. На голодний шлунок в лазню не ходять: від температурного впливу збільшується приплив крові до органів, може статися напад нудоти. З повним шлунком вхід також заборонений. Процес травлення, зміна температурного режиму, велика втрата води - все це може стати причиною порушення видільної функції. А ось пити - обов'язкова умова для того, хто прийшов попаритися, так як він при ширянні в середньому втрачає 900 г рідини. Вода, натуральний сік, трав'яний чай відновлять водний баланс організму.
Температура повітря в російській лазні зазвичай тримається в межах від 60 до 70 ° С. До такого жару слід привчати себе поступово. У перші відвідини парилки найкраще грітися на нижній полиці. У міру звикання до жару можна підніматися нагору. Виконання подальших процедур - це може бути прохолодний душ або басейн, купання в ополонці, натирання снігом, обливання крижаною водою - залежить від ступеня загартованості парильника. Новачкам краще починати з комфортного душа. Чергування процедури "лазня - сніг" є сильним навантаженням на терморегуляційну, серцево-судинну, нервову та інші системи.
Гаряча фінська сауна
Для кожного народу слово "баня" асоціюється зі своїми національними традиціями та вподобаннями. Сауна для фінів - предмет національної гордості і обожнювання. На 5 млн населення в цій країні припадає 1500000 бань. Фіни впевнені: сауною може користуватися кожен, хто тільки зможе до неї дійти, а стара фінська прислів'я говорить: "Якщо людину не можна вилікувати за допомогою духів, смоли і сауни, він помре". Фінські жінки навіть народжували в сауні - вважалося, що саме в сухому теплі пологи проходять швидше, не так болісно і з найменшим стресом для дитини.
Температура у фінській бані вище, ніж в російській, - 100-110 ° С, але через невелику вологості переноситься легко. Банний обряд також відрізняється. Перед сауною необхідно прийняти душ, обтертися насухо рушником і тільки потім заходити в парну на 15-20 хвилин. Можна сидіти, підстеливши під себе рушник або сховавшись простирадлом - для посилення потовиділення, але краще лежати, причому так, щоб ноги були вище голови, щоб уникнути теплового удару.
В нашому комплексі ви зможете відвідати як російську лазню, так і фінську сауну. Також до послуг наших клієнтів дві кімнати для відпочинку, масажний кабінет. Тут же ви зможете придбати необхідні речі (віник, простирадло, тапки, воду тощо).